MEELESPEA

Mitte päris sürrealistlik draama 2 vaatuses

Meelespea / L’Aide-mémoire

Ühel hommikul on Jean-Jacques’i korteriuks paokile jäänud ning sisse astub võõras naine. Kes ta on? Mida ta tahab? On ta skvotter, seikleja, keegi mehe eelmisest elust…? Üsna pea on ta korter vallutatud, samuti ta sisemaailm. See naljakalt ja kummaliselt alanud kohtumine muudab Jean-Jacques’i elu igaveseks…

Lavastaja Jaan Kolberg. Laval EMTA lavakunstikooli 30. lennu lõpetanud näitlejad Maria Teresa Kalmet (Theatrum) ja Jaan Tristan Kolberg.

Jean-Claude Carrière (1931-2021) oli Prantsuse kirjanik ja stsenarist. Ta on pälvinud parima lühifilmi Oscari 1963. aastal („Head aastapäeva“) ning elutöö Oscari 2014. aastal. Ta oli nomineeritud Oscarile filmidega „Kodanluse diskreetne võlu“, „See ebamäärane ihalduste objekt“ ja „Olemise talumatu kergus“.

Ta on töötanud koos Peter Brookiga (sanksriti eepose „Mahabharata“ dramatiseering) ja ligi kakskümmend aastat koos Luis Bunueliga kirjutades suurema osa Bunueli hilisema aja filmide stsenaariumid. Ta oli prantsuse riikliku filmikooli La Fémis kaasasutaja 1986. aastal, kus õpetas ka stsenaristikat ning oli kümme aastat president. Carrière oli ka filmi „Plekktrumm“ stsenarist (1979, rež. Volker Schlöndorff), mis pälvis Kuldse Palmioksa Cannes filmifestivalil ning parima võõrkeelse filmi Oscari. Oma elu jooksul kirjutas ta umbes 80 stsenaariumit, samuti esseesid, romaane, näidendeid, tõlkeid… Ta suri Pariisis 2021. aastal vanadusse.

Etendus on kahes vaatuses ja kestab 2 tundi

Esietendus: 17. november, 2022

Autor

Jean-Claude Carrière

Tõlkija

Häidi Kolle

Lavastaja

Jaan Kolberg

Valgusmeistrid

Mikk-Mait Kivi

Maldar-Mikk Kuusk

Heli ja valgus

Haar Tammik

Osades

Maria Teresa Kalmet (Theatrum)

Jaan Tristan Kolberg

Täname

Eesti Kultuurkapital

Viimsi vald

Viimsi Artium

Jaak Jürisson

Gabriela Urm

Viimsi teater | teater Viimsis

Jaga seda lehekülge